Wiele osób odczuwa strach przed wizytą w gabinecie stomatologa. Główną obawą jest zwykle ból w trakcie zabiegu. Jednak czasy, kiedy zabiegi dentystyczne należały do bolesnych, dawno są już za nami. W naszych gabinetach stosujemy nowoczesne technologie, w tym znieczulenie komputerowe The Wand i Dentapen, umożliwiające bezbolesne leczenie pacjentów. Zależy nam na tym, aby podczas każdego zabiegu nasi pacjenci czuli się komfortowo i nie bali się do nas wracać. 

Komputerowe znieczulenie zęba – jak przebiega?

Komputerowe znieczulenie zęba pozwala na delikatne wprowadzenie roztworu znieczulającego. Do ekranu komputera podłączone jest urządzenie przypominające swoim wyglądem długopis. Lekarz poprzez nakłucia wprowadza we właściwe tkanki zęba środek znieczulający. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, komputer podaje płyn miarowo i powoli, dzięki czemu jest on wchłaniany miejscowo, a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem. Cały proces przeprowadzany jest manualnie – lekarz przykłada końcówkę do dziąsła pacjenta i pod kontrolą mikroprocesora powoli podaje lek znieczulający. System komputerowy pozwala na bieżąco kontrolować proces wprowadzania znieczulenia poprzez dostarczanie informacji o kolejnych etapach przenikania leku do tkanek pacjenta i kontroluje proces ich aplikacji.

W naszych gabinetach posiadamy najwyższej klasy urządzenia z opatentowanym systemem Dentapen oraz The Wand, których działanie znieczulające jest natychmiastowe, bezbolesne i bardzo skuteczne – eliminuje nawet bardzo intensywny ból. Ponadto systemy Dentapen i The Wand nie powodują efektu ubocznego w postaci drętwienia wargi i policzków, dzięki czemu po zakończonym zabiegu pacjent nie ma problemów z wyraźnym mówieniem czy płukaniem jamy ustnej.

Znieczulenie komputerowe jest znieczuleniem miejscowym. Może być stosowane podczas leczenia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zanim jednak lekarz podejmie decyzję o jego wykorzystaniu podczas danego zabiegu, przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkim: alergie na zawarte w znieczuleniu środki, ciąża i okres laktacji oraz różnego rodzaju choroby przewlekłe, takie jak niewyrównana cukrzyca, nadciśnienie, nadczynność tarczycy.

Koszt znieczulenia u dentysty

Koszt znieczulenia u dentysty zależny jest od cennika danej kliniki. Średnio za bezbolesne znieczulenie komputerowe pacjent zapłaci około 60 – 70 złotych.

W naszej klinice wychodzimy z założenia, że ból w trakcie leczenia powinien być całkowicie wyeliminowany. Stawiamy na nowoczesne, najbardziej zaawansowane i sprawdzone metody znieczulenia, które podnoszą komfort leczenia, dają poczucie bezpieczeństwa i umożliwiają wykonanie precyzyjnych zabiegów przez naszą kadrę wyspecjalizowanych lekarzy.

x

Umów wizytę

    x

    Brak informacji!