W dzisiejszych czasach, kiedy coraz trudniej samodzielnie opracować korzystny dla nas jadłospis, a powszechny tryb życia sprzyja chorobom oraz odkładaniu się tkanki tłuszczowej, pomoc dietetyka może być nieoceniona.

Kiedy sama profilaktyka już nie wystarcza, a Pacjent cierpi na przewlekłe choroby lub niedobory pokarmowe, porady dietetyka stają się niezbędne w procesie leczenia.

Nasz dietetyk jest jednocześnie trenerem personalnym, ponadto specjalizuje się w dietetyce sportowej oraz w psychodietetyce. Posiadana wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwalają mu na opracowanie skutecznej i równocześnie w pełni przyjaznej Pacjentowi dietoterapii.

Jednocześnie podnosi on świadomość Pacjenta odnośnie codziennych decyzji żywieniowych, na bieżąco monitoruje jego stan i motywuje go do zmian, dzięki czemu staje się dla niego niezrównanym wsparciem w dążeniu do zdrowia.

Co to jest dietetyka?

Dietetyka jest nauką medyczną zajmującą się prawidłowym żywieniem. Powiązana jest z innymi dziedzinami medycyny, takimi jak biologia, mikrobiologia, psychologia, chemia żywności, bromatologia i farmakologia.

Źle dobrana dieta może bardzo negatywnie wpływać na nasze zdrowie, dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiednią osobę, która pomoże dopasować jadłospis ściśle do potrzeb naszego organizmu oraz naszych celów – zwłaszcza, jeśli zmagamy się z nadwagą, niedoborami pokarmowymi lub chorobami.

Dietetyk w naszym gabinecie posiada obszerną wiedzę o organizmie człowieka, żywieniu i składzie pokarmów. Indywidualnie podchodzi też do każdego Pacjenta, wykazując się przy tym wyrozumiałością i cierpliwością.

Nasz dietetyk dba również o to, by skomponowany jadłospis oraz zasady diety były łatwe do wdrożenia i utrzymania, a także by w pełni odpowiadały preferencjom Pacjenta. Wychodzimy z założenia, że dieta nie powinna być dla Pacjenta przykrym obowiązkiem, ale przyjemnym sposobem na powrót do zdrowia i pełną sprawność psychofizyczną.

Czym więc zajmuje się dietetyk?

Nasz dietetyk otacza Pacjenta kompleksową i troskliwą opieką, dbając o jego racjonalne odżywianie – tak, by opracowany jadłospis dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ocenia też stan organizmu oraz dokonuje analizy dotychczasowej diety i jej wpływu.

Jeśli Pacjent zażywa jakieś leki, nasz dietetyk bada ich oddziaływanie na odżywianie oraz na przyswajanie składników pokarmowych.

W przypadku alergii, nietolerancji pokarmowych, a także niedoborów mikroelementów oraz chorób celem dietetyka jest zawsze znalezienie przyczyny problemu i przywrócenie organizmowi równowagi.

W Rewadent duży nacisk kładziemy na edukację Pacjenta. Zapobieganie chorobom jest łatwiejsze od ich leczenia, a odpowiednio dobrana dieta może uchronić Pacjenta przed wieloma problemami w przyszłości.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Pierwsza wizyta u dietetyka polega przede wszystkim na obszernym wywiadzie żywieniowo-medycznym z Pacjentem, który ma na celu poznać jego potrzeby, cele oraz samopoczucie. Uzyskane informacje posłużą do opracowania indywidualnej dietoterapii.

Jeśli nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, nasz dietetyk dokonuje również analizy składu ciała za pomocą bioimpedancji elektrycznej (BIA) – metody, która wykorzystuje różnicę w przewodzeniu prądu elektrycznego w środowisku wodnym oraz tłuszczowym

Na kolejnych wizytach dietetyk kontroluje stan zdrowia, samopoczucie Pacjenta oraz postępy w procesie dietoterapii. Modyfikuje także jadłospis zgodnie z aktualnymi potrzebami organizmu.

Każda wizyta u dietetyka w Rewadent przeprowadzana jest w przyjaznej atmosferze, pełnej szacunku i empatii. Zdajemy sobie sprawę, jak obszerną i wpływową sferą życia jest dieta, dlatego dbamy o to, by wszystkie wprowadzane zmiany miały na celu pełny dobrostan Pacjenta.

Jakie pytania zadaje dietetyk?

Niezwykle ważne jest, by Pacjent wykazywał się szczerością i otwartością na zmiany. Wszystkie pytania, które zadaje nasz dietetyk, mają na celu opracować najbardziej optymalną dla Pacjenta ścieżkę żywienia.

Na wizycie będą więc poruszane takie kwestie, jak:

 • samopoczucie Pacjenta
 • przyjmowane leki i suplementy
 • przebyte lub trwające choroby
 • tryb życia oraz poziom aktywności fizycznej
 • spożyte posiłki i wypite płyny w ciągu ostatnich 3 dni
 • nawyki i preferencje żywieniowe

Jakie badania warto wykonać przed wizytą u dietetyka?

Wizyta u dietetyka będzie skupiała się na poznaniu naszego stanu zdrowia, dlatego warto przed nią wykonać następujące badania:

 • morfologia krwi
 • glukoza na czczo
 • kwas moczowy
 • badanie cholesterolu (lipidogram)
 • próby wątrobowe
 • badania tarczycy (głównie TSH)

Dlaczego dieta jest ważna dla naszego zdrowia?

Właściwie dobrany przez dietetyka jadłospis dostarczy nam wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, by cieszyć się najwyższą sprawnością fizyczną i psychiczną. Tylko odpowiednio odżywione komórki i narządy są w stanie poprawnie wykonywać swoją pracę.

Fachowe porady dietetyka pomogą nam uzyskać tym samym zdrowie na długie lata – odpowiedni poziom energii, jasny umysł, równowagę hormonalną oraz odporność. Wypadkową tych zmian jest oczywiście atrakcyjny wygląd, pewność siebie oraz dużo lepsze radzenie sobie ze wszystkimi życiowymi wyzwaniami.

Cennik:
Pierwsza wizyta
150 zł
Wizyta kontrolna
120 zł
7-dniowy plan żywieniowy
200 zł
Zalecenia żywieniowe + 2 dni przykładowej diety
100 zł
DIETETYKA - PAKIET Z SPERSONALIZOWANĄ DIETĄ (1 miesiąc)
- pierwsza konsultacja, dokładny wywiad żywieniowy, analiza składu ciała, omówienie problemu, wyznaczenie celu
- 1 wizyta kontrolna wraz z analizą składu ciała
- 7-dniowa dieta dobrana indywidualnie dla Pacjenta wraz z suplementacją, listą zakupów i przewodnikiem po diecie z listą wymienników, tabelka do pomiarów,
350 zł
DIETETYKA - PAKIET Z SPERSONALIZOWANĄ DIETĄ (3 miesiące)
- pierwsza konsultacja, dokładny wywiad żywieniowy, analiza składu ciała, omówienie problemu, postawienie celu
- 3 wizyty kontrolne wraz z analizą składu ciała
- 4-dniowa dieta dobrana indywidualnie dla Pacjenta wraz z suplementacją, listą zakupów i przewodnikiem po diecie z listą wymienników, tabelka do pomiarów
900 zł (300 zł / miesiąc)
DIETETYKA - PAKIET Z SPERSONALIZOWANĄ DIETĄ (6 miesięcy)
- pierwsza konsultacja, dokładny wywiad żywieniowy, analiza składu ciała, omówienie problemu, postawienie celu
- 6 wizyt kontrolnych wraz z analizą składu ciała
- 21-dniowa dieta dobrana indywidualnie dla Pacjenta wraz z suplementacją, listą zakupów i przewodnikiem po diecie z listą wymienników, tabelka do pomiarów
1500 zł (250 zł / miesiąc)

Zabiegi dostępne w placówkach:
Skontaktuj się
x

Umów wizytę

  x

  Brak informacji!