Implantologia jest najbardziej zaawansowaną terapią stomatologiczną przeprowadzaną w celu uzupełnienia braków uzębienia. To doskonała metoda, gdyż stanowi świetną imitację naturalnych zębów. Implanty spełniają te same funkcje jak korzenie naturalnych zębów a ich trwałość jest wieloletnia.

Czym są implanty zębów?

Stosowane w dzisiejszej stomatologii implanty to niewielkie tytanowe śruby, które chirurg-implantolog wszczepia do kości szczęki lub żuchwy w miejsce brakującego zęba.

Produkowane są z czystego tytanu, a ich powierzchnia przypomina ludzki kolagen dzięki modyfikacjom, jakie zachodzą już na poziomie mikroskopowym i dzięki czemu wszczepy są doskonale tolerowane przez nasz organizm.

Na czym dokładnie polega zabieg wszczepienia implantu?

Zabieg ten jest niezwykle delikatny i wymaga od lekarza implantologa ogromnej precyzji. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od ilości wstawianych wszczepów i wynosi od pół do dwóch godzin.

Można go podzielić na kilka etapów:

  • Konsultacja i przygotowanie planu leczenia Przygotowanie kompleksowego planu leczenia stanowi jeden z najważniejszych etapów rozpoczęcia leczenia. Tworzy go nasz doświadczony zespół złożony z lekarza protetyka oraz chirurga-implantologa na podstawie analizy oczekiwań Pacjenta oraz oceny zarówno klinicznej, jak i radiologicznej stanu uzębienia.
    Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy zebranej dokumentacji omawiamy wszystkie warianty leczenia z Pacjentem, wyjaśniamy wątpliwości, odpowiadamy na pytania.
  • Etap chirurgiczny Po zaakceptowaniu planu leczenia Pacjent dostaje zalecenia przedimplantacyjne, po uwzględnieniu, których przystępujemy do implantacji.
    Podczas zabiegu wykonuje się otwory w ściśle określonych miejscach w kości szczęki lub żuchwy. Następnie wkręcany jest w to miejsce wszczep-implant, który w celu zwiększenia efektywności gojenia pokrywany jest dziąsłem. Potem następuje gojenie (osteointegracja), w trakcie którego tworzy się trwałe zespolenie między kością a powierzchnią tytanowego wszczepu. Czas trwania procesu wynosi zazwyczaj 2-6 miesięcy, a nawet mniej, jeżeli warunki w jamie ustnej sprzyjają zespoleniu.
    W tym czasie pacjent może korzystać z dotychczas stosowanego uzupełnienia.
    Gdy czas gojenia dobiegnie końca, a więc kiedy wszczep zintegruje się z otaczającą kością (nastąpi tzw. osteintegracja) możemy przystąpić do etapu protetycznego.
  • Etap protetyczny Jeżeli osteointegracja zostaje uzyskana (co musi być potwierdzone zdjęciem RTG), przechodzimy do wykonania obudowy protetycznej na nowym korzeniu. Najpierw odsłaniamy wierzchołek implantu, aby zamontować odpowiednio dobraną śrubę gojącą, która przybliży go do brzegu dziąsła.
    Ten moment jest najbardziej oczekiwany przez Pacjentów, bo śluzówka zaczyna się goić a brzeg dziąsłowy profiluje się w naturalnym kształcie. Dzięki temu każda kolejna wizyta przybliża do osiągnięcia efektu końcowego w postaci pięknego, pełnego uśmiechu.
    Następnie lekarz prowadzący pobiera wyciski szczęki i żuchwy, które oddaje do laboratorium protetycznego. Technik protetyk tworzy gotową pracę. Może to być: estetyczna korona protetyczna, mosty uzupełniające częściowy brak zębów, mosty uzupełniające całkowity brak zębów lub protezy typu overdenture osadzone na implantach.

Zalety zastosowania implantów

  • wysoka estetyka
  • funkcjonalność
  • łatwość utrzymania higieny
  • zachowanie nienaruszonych sąsiadujących zębów

Czy każdy może skorzystać z tego rodzaju uzupełnienia?

Zabieg wszczepienia implantów może być przeprowadzony u dorosłych, zdrowych osób, u których:

  • Jest wystarczająca ilość oraz odpowiednia jakość kości w miejscu, w którym planujemy wykonać zabieg. Stan kości i jej ilość ma ogromny wpływ na powodzenie leczenia.
  • Został zakończony rozwój i są w pełni ukształtowane kości szczęk.
  • Stan zdrowia pozwala na osiągnięcie dobrego efektu leczenia. Niektóre choroby: nowotworowe, krwi, kości oraz nieustabilizowana cukrzyca źle wpływają na gojenie wszczepu i późniejszych ran.

Profilaktyka po zastosowanym leczeniu implanto-protetycznym

W Centrum Stomatologii Estetycznej Rewadent bardzo dużą wagę przywiązujemy do uświadamiania naszym Pacjentom jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Zależy nam, aby każdy Pacjent był dobrze przygotowany do wizyty w naszym gabinecie, ale także uświadamiamy, że utrzymanie efektu czy to leczenia stomatologicznego, czy protetycznego mogą pacjenci osiągnąć dzięki dokładnej, regularnej dbałości o higienę jamy ustnej.

Również żywotność implantów zębowych w dużej mierze zależy od samego pacjenta.

Należy bezwzględnie przestrzegać wzmożonej higieny jamy ustnej.

Zalecamy:

  • szczotkowanie zębów po każdym posiłku,
  • przepłukiwanie jamy ustnej płynami antyseptycznymi,
  • dobieranie szczoteczki i pasty do stanu pozostałego uzębienia własnego,
  • (należy stosować tradycyjną szczoteczkę o średniej twardości i pastę z fluorem,
    z przeciętnym współczynnikiem ścieralności, bez właściwości wybielających),
  • dodatkowo powinniśmy zaopatrzyć się w szczoteczki jednopęczkowe i międzyzębowe, które umożliwią dotarcie do miejsc trudnodostępnych,
  • nieocenioną pomocą dla Pacjentów są szczoteczki elektryczne z irygatorem wodnym, który wypłukuje przestrzenie między zębowe z zalegających resztek pokarmowych
    i dodatkowo masuje dziąsła.

Szczegółowy instruktaż oraz zalecenia przeprowadzamy z Państwem w naszym Gabinecie po zabiegu.

Gwarancja i jej warunki

Nowe zęby zamocowane na implantach będą długowieczne tylko u tych Pacjentów, którzy podejmą się utrzymania wzorowej higieny jamy ustnej. Implant, tak jak naturalny ząb otoczony jest dziąsłem, które chroni je przed infekcjami. Jeżeli implanty narażone są na działanie bakterii znajdujących się w osadach i w płytce nazębnej, powstaje stan zapalny otaczającego implant dziąsła. Chroniczny stan zapalny spowodowany przez osad na zębach lub implantach prowadzi do zaniku kości i utraty zębów-implantów. Zaniedbania higieniczne mogą prowadzić do zapalenia kości i odrzutu implantu.Pacjent powinien w związku z tym 2-3 razy w roku zgłaszać się do naszej Kliniki w celu profesjonalnego oczyszczenia swoich implantów z osadów oraz pozostałych zębów własnych z kamienia nazębnego.

Pacjent zobowiązuje się na piśmie do przestrzegania higieny jamy ustnej i terminów wizyt kontrolnych. Lekarz kontroluje stan tkanek wokół implantów, sprawdza czy nie pojawiły się przeciążenia na koronie implantu.

Raz na rok wykonujemy również kontrolne zdjęcie rentgenowskie implantowanego miejsca.

Cennik:
Implant zęba
od 3700 zł
Korona porcelanowa na implancie
od 3700 zł

W przypadku braku nawet jednego zęba ważne jest aby zrekonstruować go bez naruszenia zębów sąsiednich. W tym celu zalecamy wszczepienie implantu a następnie zamocowanie na nim korony. Jest to bardzo bezpieczny i bezbolesny zabieg ze skutecznością sięgającą ponad 98%. W przypadku rozległych braków uzębienia polecamy zarówno mosty i protezy typu overdenture oparte na implantach, które przywracają nie tylko estetykę ale przede wszystkim pełną funkcjonalność potrzebną do uzyskania zdrowia całej jamy ustnej.

Zabiegi dostępne w placówkach:
Skontaktuj się
x

Umów wizytę

    x

    Brak informacji!