Natalia Kania-Majzel

Neurologopeda, logopeda, specjalista emisji głosu, filolog polski

Więcej o mnie

Jestem dyplomowanym neurologopedą (Wyższa Szkoła Lingwistyczna, 2015), logopedą (Uniwersytet Łódzki, 2010), specjalistą emisji głosu oraz filologiem polskim (Uniwersytet Śląski, 2008).

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc diagnozę i terapię logopedyczną w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, przedszkolach, szkołach, ośrodkach służby zdrowia.

Od 2010 roku otaczam opieką logopedyczną dzieci, młodzież i dorosłych z różnorodnymi wyzwaniami, trudnościami, dysfunkcjami związanymi z mową i warunkami czynnościowo-anatomicznymi narządów mowy.

W obszarze moich zainteresowań szczególne miejsce zajmują zaburzenia funkcji prymarnych (oddychanie, połykanie, przyjmowanie pokarmów i płynów), dysfunkcje narządu żucia, ankyloglossia, zaburzenia mięśniowe w obszarze kompleksu ustno-twarzowego, terapia komunikacji poprzez zabawę.

Wciąż doskonalę się zawodowo i poszukuję nowatorskich rozwiązań w pracy diagnostyczno-terapeutycznej. Zdobywałam wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach, z których mój warsztat pracy szczególnie wzbogaciły: Wędzidełka języka, warg, policzków, Wykorzystanie technik terapii manualnej w terapii logopedycznej, Terapia sensomotoryczna i korekta dysfunkcji ustno-twarzowych, Logorytmika. Metoda wspomagająca motorykę, słuch i mowę dziecka, Terapia dziecka z mutyzmem wybiórczym, Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensomotorycznym, Karmienie terapeutyczne, Wykorzystanie technik terapii manualnej w terapii logopedycznej, MFT 9-99 sTars – Miofunkcjonalna Terapia ze specjalną terapią artykulacji s/sz, Guguhopla, od zabawy do mówienia, Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania, liczne warsztaty z emisji głosu.

Propaguję holistyczne podejście do diagnozy i terapii logopedycznej, wierząc, iż wielospecjalistyczna pomoc przynosi najwięcej korzyści dla pacjenta. Nieustannie eksploruję i zgłębiam przenikające się przestrzenie logopedii, pedagogiki, psychologii, filologii, fizjoterapii oraz medycyny, szczególnie ortodoncji i stomatologii. Traktuję każdego pacjenta niczym gościa, którego zapraszam się do współudziału w przygodzie spotkania. W pracy, poza fachowością, ważna jest dla mnie postawa otwartości, cierpliwości i życzliwości.

W wolnych chwilach rozwijam kreatywność oraz fascynacje literaturą i muzyką. Lubię uważne spacery po lesie z mężem i synem.

x

Umów wizytę

    x

    Brak informacji!