Zabiegi wygładzające zmarszczki

Mechanizm działania

W klinice Rewadent do zabiegów odmładzających wykorzystujemy specjalne substancje, których głównym zadaniem jest rozluźnienie mięśni i zmniejszenie ich nadreaktywności w miejscu podania preparatu. Poprzez blokowanie połączeń między zakończeniami nerwowymi a włóknami mięśniowymi powoduje zablokowanie przekazywania impulsów nerwowych a w konsekwencji nie dochodzi do skurczu mięśni. Działanie preparatu jest w pełni odwracalne, a efekty utrzymują się około 6 miesięcy. Po tym czasie następuje stopniowa regeneracja zakończeń nerwowych i powrót do ich aktywności sprzed leczenia.
Pierwsze efekty można zauważyć po około 2-4 dniach od podania preparatu, a pełny efekt terapetyczny jest widoczny po 2 tygodniach od zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Każdy zabieg z poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Preparat podawany jest za pomocą jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę, dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Niewielka ilość preparatu jest precyzyjnie podawana w wybrane miejsca dobrane w zależności od oczekiwanych rezultatów. Zabieg trwa kilka minut.

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, praktycznie od razu można wrócić do codziennych aktywności. Bezpośrednio po zabiegu należy unikać jednak intensywnego wysiłku fizycznego, a do dwóch tygodni po zabiegu sauny, basenu i solarium.

Jakie są przeciwwskazania?

Większość przeciwwskazań ma charakter względny i ostateczna kwalifikacja do zabiegu jest wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wnikliwej konsultacji i wywiadu lekarskiego.
Zabiegu nie wykonujemy u osób z aktywną opryszczką, przeziębionych oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także w przypadku zaburzeń przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (zespół. Lamberta-Eatona, miastenia gravis)

Jak często wykonywać zabieg?

Odstęp pomiędzy zabiegami nie może być krótszy niż 3 miesiące. Zwykle należy go powtarzać co około 6 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, należy jednak unikać spożywania alkoholu 24 h przed i 24 h po zabiegu.

Wygładzenie zmarszczek

Po zastosowaniu preparatu blokującego przewodnictwo nerwowo-mięśniowe dochodzi do zmniejszenia nadreaktywności mięśni mimicznych. Dzięki temu skóra w miejscu zabiegu może “odpocząć”, a zmarszczki ulegają stopniowemu spłyceniu.
Obszary najczęściej poddawane zabiegowi to zmarszczki poprzeczne na czole, zmarszczki pomiędzy brwiami (tzw. “lwia zmarszczka”) oraz zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki).
Dzięki wygładzeniu zmarszczek twarz wygląda na bardziej zrelaksowaną, wypoczętą i odmłodzoną.

Leczenie uśmiechu dziąsłowego

Substancje blokujące przewodnictwo nerwowo-mięśniowe wykorzystywane są również do korekty tzw. uśmiechu dziąsłowego – mamy z nim do czynienia w sytuacji, gdy podczas uśmiechu odsłania się zbyt duża część dziąseł. Zaburza to estetykę uśmiechu i może być powodem kompleksów u Pacjenta.

Leczenie bruksizmu

Bruksizm jest złożonym zaburzeniem i każdorazowo wymaga dokładnego badania i diagnostyki w celu ustalenia jego przyczyny. Jednym z elementów terapii może być zastosowanie subtsancji blokującej przewodzenie bodźców nerwowych do mięśni w celu zmniejszenia nadreaktywności mięśni żucia. Poza efektem funkcjonalnym w postaci zmniejszenia zaciskania i zgrzytania zębami dochodzi do zmniejszenia objętości przerośniętych często mięśni żwaczy i wyszczuplenia twarzy.

Zabiegi odżywcze i wypełniające tkanki

Wraz z wiekiem w wyniku procesów starzenia dochodzi do zmniejszenia objętości tkanek skóry, a co za tym idzie, utraty jędrności ust i policzków, pojawienia się zmarszczek oraz utraty blasku i młodzieńczego wyglądu.
W klinice Rewadent w celu odżywienia tkanek skóry i dodania im objętości stosujemy specjalnie dobrane substancje występujące naturalnie w naszym organizmie. Zapewniają one odpowiedni poziom nawilżenia skóry, przywracając jej witalność, elastyczność i jędrność.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy – po tym czasie skóra stopniowo wraca do stanu sprzed zabiegu. Wykorzystywane przez nas substancje działają jak swoisty biostymulator, powodując zwiększenie produkcji własnego kolagenu w miejscu ich podania. Dzięki temu nawet po ustąpieniu działania wypełniacza stan skóry będzie lepszy niż był przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg i jakie efekty możemy osiągnąć?

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Preparat ma postać bezbarwnego żelu i podawany jest za pomocą jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w cieniutką igłę lub kaniulę, dzięki czemu cała procedura jest całkowicie bezbolesna. Aplikowana ilość preparatu jest precyzyjnie dobierana w zależności od miejsca zabiegu i oczekiwanych rezultatów. Pierwszy efekt zabiegu jest widoczny natychmiast po jego zakończeniu, natomiast na pełny rezultat należy czekać około 2 tygodnie.

Zalecenia pozabiegowe

Przez 2 tygodnie po zabiegu należy unikać korzystania z sauny, solarium, a także ogrzewania miejsc poddanych zabiegowi. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Poza tym zabieg nie wyłącza Pacjenta z codziennych czynności.
Nieznaczna tkliwość skóry bezpośrednio po zabiegu jest zupełnie normalnym objawem.

Przeciwwskazania

Większość przeciwwskazań do zabiegu ma charakter względny i ostateczna kwalifikacja do zabiegu jest wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wnikliwej konsultacji i wywiadu lekarskiego.
Zabiegu nie wykonujemy u osób z aktywną opryszczką, przeziębionych oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jak często wykonywać zabieg?

Częstość powtarzania zabiegu jest uzależniona od potrzeb skóry oraz oczekiwanych rezultatów. Efekt zabiegu może się utrzymać nawet do 24 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, wskazane jest natomiast wykonanie demakijażu przed zabiegiem.

Modelowanie ust

Zabieg modelowania ust wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. W zależności od oczekiwanych rezultatów możemy przywrócić utraconą z wiekiem objętość, wyrównać asymetrię lub jedynie nawilżyć usta, które mają skłonność do przesuszania się.

Wolumetria twarzy

Obszary najczęściej uzupełniane naturalnym wypełniaczem to policzki, okolica skroni. Stosowany jest także w celu redukcji tzw. chomików oraz linii marionetki.

Cennik:
Wygładzenie zmarszczek - 1 okolica
599 zł
Wygładzenie zmarszczek - 2 okolice
1099 zł
Wygładzenie zmarszczek - 3 okolice
1499 zł
Korekta uśmiechu dziąsłowego
399 zł
Leczenie bruksizmu
1499 zł
Wypełnianie zmarszczek
1199 zł
Wolumetria - 1 ampułka
1499 zł
Wolumetria - 2 ampułki
2599 zł
Wolumetria - 3 ampułki
3599 zł
Wolumetria - każda kolejna ampułka powyżej 3
999 zł
Modelowanie ust 1 ml
1199 zł
Modelowanie ust 0,7 ml
999 zł

Zabiegi dostępne w placówkach:
Skontaktuj się

photo

Photo

x

Umów wizytę

    x

    Brak informacji!